Logo page.php?10 Logo
   
Username:    Password:    Remember me  
Polykomponentné prípravky
 ter 26 prosinec 2006 - 14:42:54

Polykomponentné prípravky

Chronické alebo opakované ťažkosti, ktoré sú ťažko zvládnuteľné všetkými možnými medicínskymi prístupmi sú najčastejším problémom mnohých z Vás. Preto sa nečudujem, že sa snažíte obrátiť na metódu liečby, ktorú ste ešte neabsolvovali. Skutočne existuje nemálo takýchto ťažkostí, ktoré homeopatia dokáže ovplyvniť posilnením vlastných obranných mechanizmov. Nevyhnutným predpokladom je však zvoliť liek, ktorý je najpodobnejší týmto problémom. Zaručene však diagnóza nestačí na naordinovanie správneho homeopatického lieku. Preto iste pochopíte, že je ťažké doporučiť vhodný homeopatický liek po sporej informácii o Vašom zdravotnom probléme. Trošku nádej vkladám, pri takýchto radách na diaľku do polykomponentných prípravkoch (zmes) s obsahom viacerých zložiek a možnosťou, že niektorá zložka pokryje práve ten Váš problém. V prípade, že nenastane zlepšenie behom krátkeho času nemá zmysel užívať tieto lieky do nekonečna. Bude vhodnejšie sa obrátiť na lekára, ktorý predpíše špecifický liek pre Váš stav.

Uvediem homeopatické polykomponentné prípravky, ktoré Vám lekár nepredpíše, ale dostanete ich kúpiť v lekárni. Mohli by pomôcť pri opakovaných, alebo chronických problémoch horných ciest dýchacích, s najčastejším prejavom - kašľom. Je to nemalý problém veľkej časti nášho obyvateľstva, bez ohľadu, či býva v meste alebo v horách. Každému z nás vyhovuje iné prostredie, t. j. pocit zdravotného komfortu je pre každého z nás v iných podmienkach. Podobne ako jeden má potrebu chladného prostredia, inému vyhovuje teplá vlhká klíma, či má chuť na istý druh potraviny... To všetko svedčí pre akýsi vzorec, obraz, ktorý je typický len pre toho ktorého človeka. Sú to samozrejme vlastnosti dané a pre každého z nás odlišné, ale do určitej miery svedčia o reakčnom spôsobe organizmu, či stave obranyschopnosti. Pre názornosť Vám dám príklad. Fyzicky ťažko pracujúci človek si rád pochutí, a zaručene mu neuškodí, na slanine. Dodá mu potrebnú energetickú hodnotu, ktorú "spálil" počas dňa. Podobne to platí aj pre slabšie konštitúcie v zimnom období. Ale predstavte si situáciu človeka, ktorý sa vozí do práce autom, má sedavé zamestnanie a na obed si dá ovarové kolienko ako keby tvrdo fyzicky pracoval. Prirodzenou reakciou je ospalosť, pocit ťažoby, ale v práci spať nemôže, takže ostane podráždený a veľká väčšina ľudí si ešte aj "osladí" takýto život a problém začína. Opakovanie týchto návykov nemôže priniesť nič dobré. Ak človek nemá dostatok fyzickej aktivity, nemá kde spáliť toľkú energiu, tak ju organizmus začína ukladať do zásob, čo neohrozuje len vzhľad, ale horšie je preťaženie organizmu s nemožnosťou dostatočného vylučovania. Choroba sa obyčajne prejaví na úrovni príjmu, výdaja alebo spánku. Samozrejme nejde len o príjem samotnej potravy, či vylučovanie splodín. Na záver by som Vám chcela pripomenúť, že rovnováha je potrebná pre každého, inak nadmiera rovnako ako nedostatok prináša pomaly, ale iste zhoršovanie zdravotného stavu.

Aconitum - Homaccord (kvapky) je homeopatický prípravok určený na včasné štádium , teda hneď na začiatku chrípkových ochorení. Vhodné je použitie hneď na začiatku ochorenia, ktoré sa prejavuje nepokojom, pocitom suchosti a smädu, horúčosťou a suchým dráždivým kašľom, prípadne zvracaním. Najčastejšie počasie, ktoré prispeje vzniku takéhoto ochorenia je suchý vietor ( horúci, alebo studený).
V pokročilejšom štádiu s pridruženými bolesťami pri pohyboch a pri kašli je vhodnejší homeopatický prípravok Gripp-Hell (tabl.).
Angin –Heel (tbl) môže pomôcť pri bolestiach v hrdle.
Bronchalis - Heel je prípravok používaný ako doplnkový pri bronchitíde a "fajčiarskom" kašli.
Bryaconeel sú tabletky účinkujúce pri bolestivom, dlhšie pretrvávajúcom kašli. Stodal (granule, sirup) je svojím zložením určený prípravok na rôzne druhy kašľa, výhodný hlavne u detí s produktívnym ( vlhkým) kašľom, podobne vhodný je aj Drosetux (sirup).
Drosera-Homaccord (kvapky) je doporučovaný pri prevažne suchom dráždivom, tzv. somárskom kašli, zhoršujúcim sa v ľahu.
Homeovox (tabl.) je prípravok vhodný pri ochorení, ktoré sa umiestnilo v oblasti hlasiviek, pri laryngitíde, pri únave hlasiviek po dlhom hovorení, či spievaní. Je to výborný prostriedok zvlášť pre malé deti, ktoré sa rozkašlú v noci ako 1. pomoc alebo pre profesionálnych rečníkov.
Husteel (kvapky) je vhodný prípravok pri kŕčovitom záchvatovom kašli, častom pri podchladení vo vlhku.
Tartephedreel (kvapky) je homeopatický prípravok určený pre ťažko zvládnuteľné druhy kašľov, ktoré už prechádzajú do astmy, prípadne je vhodnou podporou pri astmatickom kašli ( nedoporučujeme u ľudí s ochorením štítnej žľazy, tak ako predchádzajúci prípravok). Dolicocil alebo Oscillococcinum (granule) sú prípravky doporučované užívať preventívne, alebo na začiatku chrípkového ochorenia.

Bolesti v očiach po niekoľkohodinovom sledovaní monitora počítača, alebo televízora má nemálo našich pacientov. Týmto najčastejšie predpisujeme prípravok Ruta graveolens D 6, CH 5, v dávkovaní 1-2 x denne pri očnej únave spojenej so slzením, prípadne štípaním.
Euphrasia officinalis D 6, CH 5 pri bolestiach po operácii v ona oku, po poranení oka, pri svrbení v rámci alergie. Denne 2-4 x.
Ťažkosti s chronickým zápalom očných spojoviek (pri neúspechu tradičnými liekmi) môžu ovplyvniť homeopatické prípravky Oculoheel tablety a očné kvapky.
V prípade neúspechu je vhodnejšie sa poradiť aj s lekárom zaoberajúcim sa homeopatiou.

Najčastejšou bolesťou býva bolesť kĺbov a svalov.
Homeopatickým polykomponentným prípravkom pri týchto bolestiach je nám už známy Traumeel vo forme kvapiek, tabliet, injekcií aj masti. Je to prirodzené, keď si uvedomíme, že opotrebované, či poranené – traumatizované oblasti sú aj bolestivé.
Podobne Arnica – Heel (kvap., masť) nám dobre poslúži pri bolestivých svaloch a kĺboch, hlavne spojených so zápalovým procesom. Keď Vás bude bolieť „celý človek“, spomeňte si na tento homeopatický liek.
Osteocynesine (tbl.) sú tabletky, ktoré pomáhajú hojeniu a zmierneniu bolestí kostí po zlomenine a pri osteoporóze – rednutí kostí.
Zeel compositum (tabl., inj.) je vynikajúci prostriedok pri diagnózach zvaných artrózy, hlavne v oblasti veľkých zhybov (kolená, bedrové, chrbtica). Neoceniteľný je pri bolestiach, ktoré sa ozývajú pri zmenách počasia.
Cimicifuga Homaccord (kvap., inj) stimuluje vlastné obranné mechanizmy organizmu pri osteochondróze, hlavne krčnej chrbtice, bolesti v nervových dráhach vyžarujúce z chrbtice, pocity tŕpnutia a mravčenia v horných končatinách.
Gelsemium – Homaccord (kvap.) je osvedčený prostriedok pri bolestiach v oblasti krčnej chrbtice, prípadne s vyžarovaním do ramien alebo do hlavy, teda pri bolestiach hlavy spôsobených poruchou v oblasti krčnej chrbtice. Tento prostriedok možno s výhodou použiť aj pri vírusových ochoreniach s bolesťami hlavy a výrazným schvátením pri horúčke.
Ferrum – Homaccord (kvap., inj.) je výborný homeopatický prípravok na bolestivé rameno a na zápal kĺbového puzdra v ramene alebo lakti.
Colocynthis – Homaccord (kvap., inj.) dobre poslúži pri neutíchajúcich, bodajúcich bolestiach pri ischiase alebo bolestiach vyžarujúcich s driekovej časti chrbta do dolných končatín.
Discus compositum – Heel (inj.) je špeciálny liečebný prípravok na ovplyvnenie neuralgicko-reumatických porúch v stuhnutej chrbtici, alebo kĺboch, napr. kolena a bedra.
Pri zápalových ochoreniach šliach, kĺbových puzdier a okostice potrebujeme Kalmia compositum – Heel (inj., kvap.).
Ginsekg compositum – Hell S (kvap.) je neoceniteľný prostriedok pri revitalizácii liekmi zaťažovaného organizmu, teda vhodný prevažne pre starších ľudí, ktorí pre množstvo rozličných bolestivých stavov musia užívať zväčša veľké množstvo liekov.
Liek dobre účinný pri stavoch vyčerpania a tuhnutia v zhyboch je China – Homaccord S (kvap.).
Spigelon (kvap., inj., tabl.) je určený na ovplyvnenie konštitučných bolestí hlavy. Kŕčovité bolesti v oblasti žalúdka, čriev, žlčníka, maternici a močových ciest dobre zvládne Spascupreel (inj., čapíky). Je vhodný aj pri kŕčoch a bolestivých stuhnutiach vo svaloch chrbta a nôh.
Mnohí poznajú bolesti končatín počas chôdze s nutnosťou ju prerušiť, prevažne pre poruchy periférneho cievneho prekrvenia, varixy, napriek doporučenej liečbe. Pri týchto ťažkostiach sa osvedčili prípravky Aesculus compositum - Heel (kvap.), Aesculus – Heel (kvap.) a Arteria Heel (kvap.).

Medzi tzv. ženské lieky patrí v prvom rade Nervoheel (tbl) vhodný pri psychosomatických ťažkostiach, nespavosti a klimakterických neurózach.
Podobný účinok má Ignatia – Homaccord (inj., kvap.), ktorý sa viac využíva pri reaktívnych stavoch smútku a rozličných paradoxných reakciách.
Klimakt – Heel (tbl.) je ďalší prostriedok na ovplyvnenie negatívnych reakcií u žien v období klimaktéria.
Ypsiloheel (tbl.) bude vhodný pri vegetatívnej dystónii a rozličných hysterických príznakoch.
Hormeel S. (kvap., inj) sa osvedčil pri funkčných poruchách menštruačného cyklu, pri podpore liečby sterility a regulačnom pôsobení na funkciu žliaz s vnútorným vylučovaním. Lamioflur (kvap.) si ocenia pacientky s výskytom kožných vyrážok, svrbením a bielym výtokom.
Gynäcoheel (kvap.) stimuluje vlastné liečivé mechanizmy organizmu pri zápalových procesoch ženských pohlavných orgánov.

Prvá pomoc pri bolestiach žalúdka, napr. po zjedení ťažšie stráviteľného jedla poslúži Gastrocynesine.
Na kinetózu (nevoľnosť počas cestovania) sú určené VertigoHell (skôr pre dospelých so závratmi)a Cocculline (skôr pre deti).
Na problémy s hemoroidmi (zlatou žilou) je vhodný Avenoc (čapíky, masť)

Posted by sivekova  Filed under: Homeopatia
  email to someone   printer friendly 

Welcome
Online
http://www.lunarniambasada.cz?a_aid=0b033adf
Stránky súkromnej ambulancie HOMEREA, (c)MM 2006-2007